Filtre
Hľadanie
Zavrieť

Nahliadnite do výroby

HÝČKAME VAŠU PLEŤ

Dovoľte malé ohliadnutie za históriou značky FOR LIFE MADAGA.

V roku 1991 vznikla prvá myšlienka vyrábať vlastnú kozmetickú značku.
Názov FOR LIFE (z angličtiny „pre život“) a MADAGA (inšpirované čistou prírodou ostrova Madagaskar) bolo príznačné pre spoločnosť, ktorá vyrába prípravky pre životný štýl a zdravie pleti.
O rok neskôr (1992), boli vyvinuté prvé kozmetické produkty. Jednalo sa o päť gélových prípravkov z bylín zameraných na hydratáciu pokožky. V tom istom roku započal vývoj Bylinného oleja, ktorý bol testovaný na detskom oddelení FN Brno. Tieto výrobky boli uvedené na trh pod značkou MADAGA a potom v roku 1994 bola založená spoločnosť FOR LIFE spol. s r.o. Prvé začiatky výroby boli zložité, pretože v tejto dobe nebolo v ČR portfólio dostupných zahraničných surovín. Postupne sa rozširovala rada produktov v starostlivosti o pleť a prvé emulzné krémy prišli o rok neskôr. V roku 1995 sme začali vyrábať prípravky pre kozmetické salóny. Najobľúbenejšiu masážnu emulziu a gél na náparku vyrábame dodnes.
Za dobu existencie firma prešla mnohými zmenami, niekoľkokrát sa výroba sťahovala a tiež došlo k zásadným organizačným i personálnym zmenám.
Prelomové sa v roku 2008 stalo prvé stretnutie s prof. J. Záhejským, DrSc., ktorý s nami začal aktívne spolupracovať na vývoji úplne nových mikro emulzií. V tejto dobe už bola firma po všetkých stránkach špičkou v odbore. Zavŕšením niekoľkoročného vývoja bolo dosiahnutie unikátneho patentu pre emulzný systém 2DERM. Aktívna spolupráca farmaceutov, chemikov a dermatológov naďalej pokračuje.
Dnes snáď môžme s hrdosťou povedať, že z malého dieťaťa sa stala vyspelá, perspektívna a obľúbená značka nesúca krásne meno FOR LIFE & MADAGA.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa na vývoji značky podieľajú a predovšetkým ďakujeme zákazníkom za ich priazeň.

 

 

PŘÍBĚH KOSMETICKÉHO PŘÍPRAVKU

Ta radost, když držíme v ruce nový kosmetický přípravek! A ta nedočkavost, než jej budeme moci poprvé naplno testovat a užívat si všechny jeho benefity.
Než se ale kosmetický přípravek dostane k zákazníkům, musí absolvovat dlouhou cestu. A to nejen z výroby, ale od jeho samotného vzniku. Vždy musí uběhnout minimálně jeden rok. 
Exkurze do vývoje a výroby může začít.

Než vznikne kosmetický produkt…
I ten nejkrásnější pleťový krém, například s anti-age funkcí nebo unikátními látkami jako je zlato, platina, kyselina hyaluronová nebo kaviár či peptidy, musí někde vzniknout. Jako první pochopitelně v hlavě jeho tvůrce, obvykle člověka pracující v kosmetologii. Člověka, který ví, co by rád uvedl na trh, co na něm chybí, co má produkt klientům nabízet a jakými účinnými látkami toho chce dosáhnout. Na prvním místě tak vždy stojí vize a nápad, který je třeba přenést na papír, do počítače a samozřejmě i do laboratoře.

Testovací výroba kosmetického produktu
Poté, co je sestavena konečná receptura daného přípravku, tedy patřičných účinných látek, jak jinak než na setiny miligramů v přesném poměru, přichází na řadu zpracování předběžné zprávy o bezpečnosti kosmetického produktu.
V této chvíli přichází na řadu výběr správného balení nebo-li obalu přípravku. Výrobci pochopitelně chtějí mít elegantní a funkční balení, která respektují moderní dobu, zaručují uživatelům komfort
a umožňují samotnému přípravku zůstat v bezvadném stavu bez kontaminace (například s prsty zákazníka). Důležité je také grafické zpracování, nebo-li look obalu. A skloubit všechny tyto požadavky je někdy téměř nadlidský výkon.
A začíná se připravovat výsledná směs. Té je nejprve vyrobeno omezené zkušební množství, které putuje na důkladné testování do patřičných laboratoří, ve kterých jej čekají mikrobiologické a chemické testy. Po absolvování těchto testů se vypracuje toxikologické hodnocení jednotlivých složek přípravku a na řadě jsou další testy. Tentokrát dermatologické nebo-li testy kožní snášenlivosti. Tato fáze trvá zhruba 3 měsíce a v případě klinické studie zhruba 6 – 12 měsíců. Samotné dermatologické a klinické testy se provádí na dobrovolnících, a jakmile jsou všechny úspěšně provedeny a data analyzována, vystaví se finální hodnotící zpráva o bezpečnosti kosmetického přípravku, který se registruje do Evropského systému CPNP.
Nyní má nový produkt zelenou a výrobce může přistoupit k výrobě produktu ve vyšším měřítku. Pokud ale v rámci testování produktu vyvstanou určité nepřesnosti, testy nedopadnou na 100 %, nebo se přípravek jeví, že by na pleť nemusel mít deklarovaný účinek, vrací se zpět k přepracování jeho složení.

Finální výroba kosmetického přípravku
K finální, téměř automatické výrobě kosmetického přípravku se tedy vždy přistupuje v okamžiku, kdy veškeré testy dopadnou na výbornou a produkt je registrován. Teprve tehdy může začít výroba skutečně ve velkém, nebo přesněji řečeno pro širokou veřejnost. Výroba na desetitisíce kusů totiž není právě v pečující kosmetice zrovna dvakrát přínosem, už jen z důvodu exspirace a rizika, že se k zákazníkům ne vždy dostane úplně čerstvý produkt. I to je důvod proč se v české kosmetice na francouzských základech For Life & Madaga vyrábí po menších šaržích. Výrobce chce zajistit, aby se k zákazníkům dostávaly skutečně čerstvé produkty, které ze společnosti odchází hned po samotné výrobě, nikoli takové, které dlouhé měsíce až roky leží ve skladech. To je u For Life & Madaga opravdovou prioritou, a to i přesto, že náklady na jednu takto vyrobenou dávku jsou mnohonásobně vyšší než při velkokapacitní výrobě.

Závěrečná práce a cesta k zákazníkovi
A pak už přichází na řadu doplňkové, ale důležité činnosti. Produkt musí dostat potisk nebo etiketu, kde je uvedeno složení, užití i jeho samotný název. Na obalu musí být také uvedeno datum výroby, informace o exspiraci nebo krabička, ve které bude produkt prodáván, stejně jako příbalový leták. Ano, i v kosmetologii je příbalová informace stejně důležitá jako například ve farmacii. 
Na konci celého řetězce, za vývojem a výrobou daného přípravku, pak stojí distribuce produktů. Ta je pochopitelně různorodá. Někdy se produkty distribuují přímo k zákazníkům například prostřednictvím e-shopu nebo osobního odběru, jindy putují do kosmetických salonů, kde si je zákazník pořídí a jindy pro změnu putují do lékáren.

A je to tady, konečně můžete držet vybraný produkt v rukou a začít jej používat.

Věděli jste, že?
Kapitolou samo pro sebe jsou účinné látky obsažené v kosmetickém produktu. Jak je možné, že produkt obsahující určitou účinnou látku udělá naší pleti maximálně dobře a jiný, který na obalu slibuje stejnou účinnou látku, nemá žádný přínos? Odpovědí na to je kvalita účinných látek. Na kosmetickém trhu totiž existuje celá řada výrobců a účinných látek, pochopitelně v různé kvalitě i cenové relaci. Volba účinné látky do daného kosmetického přípravku je pak záležitostí výběru zkušených vývojových pracovníků. Značka For Life & Madaga například ověřené účinné látky nakupuje, ale také si řadu z nich připravuje ve vlastních laboratořích, tak, aby jejich skutečnou kvalitu měla naprosto pod kontrolou. 

/seznamapi/postdata
Zoznam želaní
Porovnanie produktov