Tel:. +420 545 245 048-9

  Linka pro odborné dotazy:
  +420 736 142 376

  OTEVÍRACÍ DOBA

  Po:     8:00-18:00 hod.
  Ut-St: 8:00-16:00 hod.
  Čt-Pá: 8:00-15:00 hod.

 

  Využít můžete také náš e-mail: forlife@forlife.cz

 JE MOŽNÉ UDRŽET SI ATRAKTIVNÍ SVĚŽEST A MLÁDÍ?


Je známo, že stárnutí pleti nelze zastavit, ale lze jej oddálit. Kosmetika všeobecně přispívá k tomu, aby kůže byla pružná a hladká s ohledem na respektování všech genetických dispozic. Podstatou kosmetické péče je snaha udržet a stabilizovat vodní hospodářství v pleti. Kosmetickými přípravky se snažíme udržet vláčnou rohovou vrstvu pokožky a tím chránit vodu uloženou v jejích hlubších vrstvách. Kosmetické produkty, které napomáhají uchovat vodní optimum v pleti, patří mezi nejvýznamnější přípravky k péči o pleť. Při vývoji
a výzkumu nových, dokonalejších a dnešní době potřebných kosmetických přípravků FOR LIFE & MADAGA tento fakt plně respektujeme.

Výrobky FOR LIFE spol. s r.o. představují komplexní péči o pleť. Jsou určeny ke každodennímu použití
a jedná se o spolehlivé přípravky v péči o lidskou pokožku. Kosmetické přípravky společnosti FOR LIFE jsou vyvinuty na základě posledních výzkumů a obecných požadavků v oboru kosmetologie, farmacie dermatologie za aktivní přítomnosti odborníků z těchto oblastí.

Mimo kosmetických přípravků s vysokým obsahem regeneračních a hydratačních složek věnujeme mimořádnou pozornost vývoji kosmetických produktů, které plní dlouhodobě funkci výživnou a tonizační. Prostředky pro péči o tělo by měly být v souladu s mírně kyselým ochranným pláštěm pokožky a měly by přispívat nejen k udržování její vláčnosti a pružnosti, ale i k ochraně před vysušováním a zevními škodlivinami. V této souvislosti uvádím, že lipidy-tukové složky naší pokožky obsahují 10% skvalenu, 1,5% cholesterolu, 22% sterinových esterů, 25% volných mastných kyselin, 25% triglyceridů a 10% mono-disacharidů. Stárnutím kůže a rovněž při pobytu v nepříznivém prostředí dochází k úbytku potřebných tukových složek ochranného pláště. Kůže se vysušuje, stává se drsnou a praská.

Při výrobě kosmetických přípravků FOR LIFE & MADAGA používáme přírodní rostlinné a živočišné tuky ve vhodné kombinaci s bylinnými extrakty, vitaminy a silicemi, které doplňují chybějící elementy jak ochranného pláště, tak spodních partií kůže. Pojem přírodní kosmetika je u našich výrobků plně respektován především tím, že obsahují pouze ekologicky nezávadné a biologicky aktivní látky rostlinného či minerálního původu. To se týká nejen základních surovin, ale i všech konzervačních, emulgačních i vonných přísad. V tomto smyslu je charakterizována přírodní kosmetika směrnicemi Evropské unie.

V současné době v záplavě kosmetických výrobků se stále více setkáváme s tvrzením výrobců, že své přípravky vyrábějí na přírodním základě, a ty že obsahují různé silice, vitaminy a bylinné výtažky. Od toho jsou pak odvozovány reklamní sliby prospěšného, zdravotně regeneračního působení těchto "BIOKOSMETIK". Často však dochází k matení pojmů, kdy spotřebitel postrádá potřebnou a skutečnou informaci při výběru. Spotřebitel si používáním nevhodné kosmetiky může přivodit i určité zdravotní komplikace nebo může dojít k neočekávanému zklamání při použití patřičného kosmetického výrobku.

Pokud cílem moderní kosmetiky bude proklamovaná zásada zdravé krásy a zdraví, pak bude nezbytné, aby spotřebitelé sledovali a požadovali pravdivost a ÚPLNOST údajů kosmetických firem o složení, použití
a schválení výrobků. Deklarované údaje hodnotili v souladu se skutečností a skutečnými účinky.RNDr. Josef Skalník
odborný poradce firmy For Life spol. s r.o.
člen české chemické společnosti
člen sekce tuky, detergenty a kosmetika

(C) FOR LIFE
2DERM