1000,0000
Česká republika
(Kč)

Erreichte Vorteile

  • Kostenloser Katalog
  • Freies proben
  • Freies produkt
    (mehr kaufen für 2 000 Kč)
  • Sie können kostenlose Proben im Warenkorb auswählen. Wenn Sie die Muster nicht selbst auswählen, wählen wir sie zufällig aus einer Vielzahl von Produkten aus. Klicken Sie auf diesen Titel, um eine Liste der Beispiele anzuzeigen.
  • Sie können kostenlos ein Produkt im Warenkorb auswählen. Wenn Sie kein Geschenk selbst auswählen, wählen wir es nach dem Zufallsprinzip aus einer Vielzahl von Produkten aus.
  • Kostenlose Lieferung mit Lieferungsgesellschaft
    ( 1 500 Kč fehlt noch)

Währungsauswahl

(Kč)
banner
banner
banner

Tel :. +420 545 245 048-9

Hotline: +420 736 142 376

ÖFFNUNGSZEITEN
Mo - Fr: 8:00-16:00 

Sie können auch unsere E-Mail-Adresse senden: forlife@forlifemadaga.com

Lidská kůže a její funkce


Kůže je životně důležitý orgán. Reguluje, dýchá, chrání, je zrcadlem našeho zdraví. Každá pleť je jedinečná, liší se u každého člověka podle přirozených vlastností a biologického věku.

Linií prvního kontaktu kůže a vnějšího prostředí je rohová vrstva. Je-li tato část pokožky dobře hydratována, vyživena a má optimální tonus, pak celá kůže působí zdravým a svěžím dojmem.

 

STRUKTURA POKOŽKY

Kůže je naší ochranou proti okolním vlivům. Samostatný orgán lidského těla, který tvoří bariéru mezi zevním a vnitřním prostředím. Má hned několik funkcí – od regulace teploty, přes metabolickou funkci až po imunitní mechanizmy. Plocha kůže je 1,5 – 2 m2, což je asi 5-9% celkové hmotnosti člověka. Její celková váha je cca 20 kg z čehož 1,5 kg představuje vrchní vrstva kůže (pokožka).
Právě tato část kůže je první ve styku s okolím a tedy nejvíce exponovanou kožní složkou. Proto si zaslouží Vaši zvýšenou pozornost a péči.

Pokožka je velmi tenká vrstva kůže, která se neustále obnovuje buněčným dělením v zárodečné (bazální) vrstvě buněk na hranici pokožky a škáry (hlubší kožní vrstva). Pokožka je složená z několika vrstev buněk výstelky (epitelu). Buňky postupují od spodní vrstvy k povrchu, kde se odlučují. Pokožka neobsahuje cévy. Její výživa probíhá z krve z hlubších vrstev a cirkulací mízy (lymfy) v mezibuněčných prostorech.


Rozlišujeme celkem pět vrstev pokožky ve směru od spodní vrstvy k povrchu:

Základní vrstva - je jedna řada buněk vedle sebe. Zde se neustále dělí nové buňky pro plynulé doplňování těch směrem k povrchu. Pigmentové buňky zde tvoří kožní pigment, melanin.

Ostnitá vrstva (má cca 4-8 vrstev). Buňky jsou spojeny můstky, což tvoří dojem ostnů. Mezi buňkami koluje míza, zajišťující výživu při jejich cestě k povrchu. V této vrstvě jsou také buňky zajišťující obranu – imunitu.

Granulózní vrstva - (cca 1-2 řadá vrstva) ve které probíhá intenzivní proces rohovatění (keratinizace). Čím je tato vrstva aktivnější, tím větší je vrstva rohoviny na povrchu těla (nejvíce na ploskách nohou a dlaních).

Jasná vrstva -v této vrstvě již buňky pomalu zanikají a protože již téměř neobsahují buněčné součásti, jeví se v mikroskopu tato vrstva jako průhledná. Funkčně vytváří elastickou vrstvu, po které se při mechanickém tlaku nebo tahu posunuje poslední vrstva pokožky. Opět je vyvinuta zejména na ploskách nohou a dlaních.

Rohová vrstva - poslední a nejsvrchnější vrstva pokožky. Je to vlastně navrstvení zbytků původních buněk, které se postupně zcela z povrchu odlučují.


Proces rohovatění

probíhá přibližně měsíc (26-28 dní na těle a 8-10 dní na obličeji). Toto je čas poskytnout buňkám nejlepší možnou výživu. Odměnou za to bude dokonalá pokožka s perfektní obranou funkcí.

Péče o pokožku nespočívá pouze v péči přes den. Správné ošetření pokožky má probíhat celodenně i přes noc, každý den v měsíci, tedy vlastně 365 dní v roce.

Die meistverkauften Produkte
Direkte Linie