1000,0000
Česká republika
(Kč)

Erreichte Vorteile

  • Kostenloser Katalog
  • Freies proben
  • Freies produkt
    (mehr kaufen für 2 000 Kč)
  • Sie können kostenlose Proben im Warenkorb auswählen. Wenn Sie die Muster nicht selbst auswählen, wählen wir sie zufällig aus einer Vielzahl von Produkten aus. Klicken Sie auf diesen Titel, um eine Liste der Beispiele anzuzeigen.
  • Sie können kostenlos ein Produkt im Warenkorb auswählen. Wenn Sie kein Geschenk selbst auswählen, wählen wir es nach dem Zufallsprinzip aus einer Vielzahl von Produkten aus.
  • Kostenlose Lieferung mit Lieferungsgesellschaft
    ( 2 000 Kč fehlt noch)

Währungsauswahl

(Kč)
banner
banner
banner

Tel :. +420 545 245 048-9

Hotline: +420 736 142 376

ÖFFNUNGSZEITEN
Mo - Fr: 8:00-16:00 

Sie können auch unsere E-Mail-Adresse senden: forlife@forlifemadaga.com

Konzervační látky


PROČ KOSMETICKÉ PRODUKTY OBSAHUJÍ KONZERVANTY?


„Pokud máme sklenici okurek sterilovanou a dobře uzavřenou, vydrží dlouho jako čerstvé. Jakmile je otevřeme a necháme chvíli na stole, už druhý den na láku vyrostou chomáče plísní“.

Když zakoupíme kosmetický přípravek a začneme ho používat, umožníme plísním a bakteriím aby do něj napadaly, případně se v něm i množily. Zvláště když přípravek nabíráme prsty, přeneseme mikroby z prstů do přípravku. Okem na prstech samozřejmě žádné mikroby nevidíme. Otiskneme-li však v laboratoři prsty na kultivační půdu, pomnoží se na půdě bakterie, které na prstech byly přítomné. Že jich není málo, vidíme na obrázku.

 plíseň na substrátu

Stejným způsobem se bakterie mohou dostat i do kosmetiky, která obsahuje řadu látek, které umožňují bakteriím přežít a množit se. Bakterie a plísně v kosmetice mohou způsobit tzv. „kažení výrobku“ - tzn. výrobek mění své příznivé vlastnosti, barvu, vůni a konzistenci. Mimoto bakterie při svém růstu tvoří řadu produktů, z nichž některé jsou výrazně toxické. Nejhorší je ovšem skutečnost, že určité bakterie vyskytující se na sliznicích a kůži nebo v okolním prostředí, mohou vyvolat i závažná kožní onemocnění (např. impetigo, které je vidět na obrázku).

1. otisky prstů na živný agar,  2. stafylokokové impetigo kolem ústAby k takovým situacím nedocházelo, přidávají se do kosmetických přípravků konzervanty.

Ty brání chemické degradaci obsažených látek, a také pomnožení mikrobů, které se při používání přípravku do něj mohou dostat. Špičkový kosmetický výrobek má přesně vyvážené množství konzervačního přípravku, které zabrání kontaminaci (kažení) výrobku a přitom jeho koncentrace co nejméně ovlivní ošetřované tkáně. Než jde výrobek ke spotřebiteli, testuje se v laboratoři jeho schopnost zamezit množení bakterií. Při správném použití má pak výrobek jen žádoucí účinky podle svého účelu.

Konzervanty, jsou přísně mezinárodně sledované látky a jejich použití je definováno Evropskými směrnicemi. Typů konzervantů je celá řada. Ve složení výrobků jsou uváděny zpravidla na posledních místech, dle obsahového množství.


FOR LIFE & MADAGA díky špičkovému zpracování svých výrobků (emulze vyráběné systémem HIGH technology III – obdobný jako u léčiv), dále systému výroby v aseptickém prostředí a vhodnému obalu výrobku (jako jsou tuby, dávkovače, lahve a pomůcky k bezpečné aplikaci produktů), konzervanty ZCELA vylučuje nebo eliminuje jejich obsah na minimum. Tam kde je to nezbytné dávkuje společnost FOR LIFE od 0,01% - 0,3% (aktivních látek) konzervační přísady, což je až desetkrát méně oproti běžnému doporučenému dávkování.

Zajímavá je otázka konzervace „BIO kosmetiky“, která často užívá tvrzení opírající se o „ tzv. čisté látky z přírody“ a reklamní slogany, že tato kosmetika neobsahuje konzervanty.

Paradoxně i tyto přípravky jsou v převážné většině konzervovány buď kyselinou benzoovou nebo směsí silic a extraktů různých bylin či rostlin. Rostlinné konzervanty se označují buď názvem extraktu nebo elegantně slovem „parfum“. Dávkování těchto látek je od 2% do 5%, což např. u extraktu křenu je množství velmi vysoké, zejména pro alergiky!

Obecně bez ohledu na výrobce a zda je přípravek na čistě přírodní bázi nebo jen z části, by mělo platit pravidlo minimálního dávkování konzervačních látek (ne vždy tomu tak je).


FOR LIFE & MADAGA vyrábí výrobky i pro aplikaci na poškozenou kůži. Díky přísnému sledování jejich alergenního potencionálu (důkladným zátěžovým testům), kterým jsou výrobky podrobovány si může

FOR LIFE dovolit úplné vyloučení, případně minimalizaci konzervačních látek!

Die meistverkauften Produkte
Direkte Linie